З чого починається успішне працевлаштування

Частина з тих, хтошукає роботу ще й досі вважають, що удача супроводжує тих, у кого є потрібні зв’язки. Інші вважають, що знаходять своє місце під сонцем кандидати, які безпосередньо звернулися до HR-відділу компанії, служби зайнятості або кадрового агентства. Однак, як це не дивно звучить, успішне працевлаштування починається не з дзвінка роботодавцю або із співбесіди…

Перш ніж приступити до пошуків, ви повинні об’єктивно оцінити свої знання, вміння та навички, а потім, ознайомившись із ситуацією на ринку праці, визначити свої переваги і побажання до майбутнього роботодавця. Багато хто зауважить: “Та яке це має значення? Головне – працювати менше, а отримувати більше!” Безумовно, у такому випадку вам варто зайняти посаду в якій-небудь фірмі, скориставшись протекцією родича або знайомого. Або, не замислюючись про перспективи, влаштуватися до першої-ліпшої компанії, яка набирає співробітників з вашої спеціальності. Але працюючи без задоволення, ви навряд чи станете щасливою людиною…

Легковажне ставлення до професійного життя є причиною невдач у майбутньому і призводить до хронічного невдоволення своїми обов’язками, постійних конфліктів з товаришами по службі і керівництвом. Вибір повинен бути усвідомленим, тільки тоді ви досягнете успіху.

Визначаючи свій шлях, спирайтеся на власні знання, досвід і довіряйте інтуїції. Мультимільйонер Еріх Лежен, який став символом економічного процвітання Німеччини, радив щодня починати з питань: “У якій області я зможу стати першим?”, “У чому мої сильні сторони?”. На його думку, для досягнення успіху необхідно визначити шлях, який відповідає вашим устремлінням, талантам і здібностям. І не впадайте у відчай і не робіть поспішних висновків, якщо конкретна і чітка мета у вас поки що відсутня. Складіть перелік сильних своїх якостей, а потім проаналізуйте, в яких галузях діяльності вони будуть затребувані. Скажімо, ваша педантичність виявиться незамінною при детальній розробці важливого завдання або виконання якихось складних підрахунків. Буває, що окремі навички кандидат не вважає гідними уваги. Так, багато відставних військових мають складнощі при працевлаштуванні до комерційних організацій. При цьому вони навіть не думають представити у більш вигідному світлі дуже цінні у наш час якості – дисциплінованість та старанність.

Помічено, що людина досягає успіху в професійному житті, якщо його трудова діяльність пов’язана з дитячим захопленням або нинішнім хобі. На жаль, таких щасливчиків мало, адже не кожен здатний зробити вибір на користь так званої непрестижної, але цікавої для себе справи. Але ви повинні зрозуміти: не існує роботи, за яку можна було б червоніти, соромно – байдикувати! Так що далекоглядні ті молоді фахівці, які реально оцінюють свої шанси і не претендують на високі посади одразу по закінченню ВНЗ. Вони вважають за краще починати кар’єру з лінійної позиції і через кілька років отримати керівну посаду. Звичайно, для цього доводиться невпинно підвищувати рівень кваліфікації, а при необхідності освоювати суміжні і навіть абсолютно нові спеціальності.

Щоб успішно працевлаштуватися, необхідно мати точне уявлення про власні переваги і роботу своєї мрії. Головне – не піддатися спокусі і не завищити самооцінку, що нерідко ускладнює пошук. Проте надмірна скромність теж не завжди доречна.

 Дотримуйтеся золотої середини, вірте в свої сили, і тоді ви досягнете бажаної мети!