Кабінет Міністрів затвердив порядок надання фінансової підтримки фізособам, які встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Work.ua розповідає, яка буде компенсація.
Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив у своєму Telegram-каналі, що затверджений порядок визначає умови, критерії та механізми, за якими надаватиметься фінансова державна підтримка. Її надаватимуть громадянам та бізнесу, які встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії разом з установками зберігання енергії у власних домогосподарствах.
«Така державна підтримка надається з метою здешевлення вартості кредитів, що пов’язані із придбанням та встановленням фотоелектричних модулів та/або вітрових електроустановок, встановленою потужністю від 1 кВт до 10 кВт, разом із гібридними інверторами, що здатні працювати як в автономному, так і синхронному з зовнішньою мережею режимі, та установками зберігання енергії ємністю від 1 кВт*год на кожен 1 кВт встановленої потужності генеруючої установки», — написав Тарас Мельничук.
Також за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство складатиме 244 000 гривень. Максимальна сума кредиту сягатиме 480 000 гривень терміном на 5 років.
Додатково прем’єр-міністр зазначив, що уряд готує законопроєкт, згідно з яким на ввезення всього енергетичного обладнання знімуть мито й ПДВ та усунуть всі митні формальності.