У Хмельницькому національному університеті 28 вересня відбулось урочисте відкриття Fashion Training Center Подільського кластеру моди (Podillia Fashion Cluster) у рамках реалізації проєкту «USAID підтримує створення «Fashion Training Center» у Хмельницькому».
Навчання реалізується ГО «Агенція сталого розвитку «Астар» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Тривалість навчання – 2–3 місяці. Методика навчання розроблена фахівцями Хмельницького національного університету на замовлення провідних швейних підприємств Хмельницького та передбачає як традиційні, так й інноваційні засоби. Практичні заняття відбуватимуться на технічній базі центру і на виробництвах підприємств PFC (Podillia Fashion Cluster).
Навчання відбуватиметься за кваліфікаціями:
– майстер швейної справи (швачка);
– оператор автоматизованих швейних машин;
– дизайнер друку по тканині;
– розкрійник;
– дизайнер одягу;
– конструктор одягу (трьох різних рівнів).
Усі бажаючі попередньо зареєструвалися онлайн, такими виявилися більше 200 осіб, в тому числі й студенти ХНУ швейних напрямів.
Ведучими були: керівник проєкту, голова правління ГО «Агенція сталого розвитку «Астар» Олег Демчук та начальник науково-дослідної частини, професор, д-р техн. наук і керівник Fashion Training Center Оксана Захаркевич.
Олег Демчук розповів, як рік тому виникла ідея запустити формат неформальної освіти. Подача грантової заявки, переговори, узгодження із представниками команди USAID «Конкурентоспроможна економіка України» зайняли майже рік. Зазначив, що за сприяння Олександра Симчишина рекламна компанія проєкту була напрочуд успішна. Усім відомо, що місто Хмельницький є швейною столицею України. Зазначив, що на стадії виконання є три грантові проєкти, основою яких є три дорожні карти розробки інноваційних проєктів кластеру. Одну з них команда спробує реалізувати найближчим часом – це запуск унікальної для України та нетипової для Європи швейної кластерної фабрики, де працюють малі компанії за принципами шерінгу та аутсорсингу.
До вітального слова був запрошений ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх. Він зазначив, що освіта, наука і бізнес можуть поєднуватись через кластерні технології та показувати гарний результат, який буде цікавий усім. Закцентував, що заклад вищої освіти готовий надати усе необхідне аби реалізувати цей проєкт. Як ректор найбільшого закладу освіти на Поділлі, побажав гарного старту та успішної реалізації проєкту в складних умовах війни.
Сергій Тюрін, очільник обласної військової адміністрації привітав усіх присутніх з відкриттям навчання в рамках проєкту «USAID підтримує створення «Fashion Training Center» у Хмельницькому». Зауважив, що Хмельниччина відома своєю проактивною позицією в сфері легкій промисловості. Зазначив, що протягом півтора року війни на Хмельниччину реалокувалось понад 60 підприємств за урядовою програмою, серед яких і підприємства швейної галузі. Подякував Хмельницькому національному університету, учасникам кластеру та Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України», побажав плідних результатів і успіху в реалізації. Наголосив, шо відкривати нові проєкти під час повномасштабної війни – це сміливість, відповідальність і лідерство, демонстрація невідворотності Перемоги та віри у завтрашній день, свідчення нашої боротьби за краще життя на десятиліття вперед. Пан Сергій побажав успіхів і вдалої реалізації проєкту.
Хмельницька міська рада в особі Наталії Сахарової побажала Хмельницькому національному університету підготувати достойних фахівців швейної справи, процвітання та успіху в роботі Fashion Training Center Подільського кластеру моди.
На онлайн зв’язку з нами була заступник директора програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Тетяна Грищенко. Подякувала Збройним Силам України за можливість збиратись і обговорювати нагальні потреби відбудови української економіки. Зауважила, що метою програми з міжнародного розвитку, є підвищення конкурентоспроможності українських стартапів і малих та середніх підприємстві на внутрішньому та зовнішньому ринку. Програма USAID працює вже 5 років з Україною для розширення асортименту, модернізації виробництва, виходу на нові експортні ринки, розробки та впровадження нових маркетингових стратегій, створення нових брендів. Зауважила, що проєкт покликаний реалізовувати нагальну потребу людей в працевлаштуванні, а також задоволення потреб компаній в кваліфікованому персоналі. Закцентувала, що ця ініціатива буде реалізовуватись надійними партнерами Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та учасниками проєкту Подільського кластеру моди (Podillia Fashion Cluster). Висловила впевненість у позитивному результаті для підприємств.
У свою чергу, керівники копаній, які були присутні на відкритті проєкту сформулювали свої очікування від проєкту.
Ольга Атаманська (ПП Універсал (ТМ «Ажур», «Бретель»))зауважила, що підприємство потребує кадрів (конструкторів, дизайнерів, швачок). Готові навчати та стажувати, розвиватись і відкривати нові лінійки одягу.
Стас Кривулянський (інтернет-магазин «Mfest») наголосив про потребу дизайнерів, швачок, конструкторів, адже компанія виходить на європейські ринки та є амбіції конкурувати з німецькими та шведськими компаніями зі швидкості доставки.
Вадим Ортинський (ТМ «ARTY») зауважив на важливості кадрів і командної роботи та запросив усіх бажаючих розвивати бренд.
Наталія Грицишина (ТМ «Veronica») у своє чергу закцентувала на необхідності навчання та бажання розвиватися у затребуваному напрямі на Хмельниччині.
Олег Фоменко (ательє Олега Фоменка) наголосив на привілеї навчатися у професіоналів своєї справи. Зауважив, що Україну сприймають, бачать і поважають у всіх країнах світу.
Начальник науково-дослідної частини, професор, д-р техн. наук. Оксана Захаркевичознайомила усіх присутніх з тренерами проєкту, які безпосередньо будуть працювати із слухачами курсів:
- Юлія Кошевко, канд. техн. наук, доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів («Майстер швейної справи»).
- Оксана Хасанова («Майстер швейної справи»).
- Людмила Буханцова, канд. техн. наук, доцент кафедри індустрії моди в легкій промисловості («Оператор автоматизованих швейних машин»).
- Олеся Дітковська, канд. техн. наук, доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів («Розкрійник», «Конструктор одягу»).
- Світлана Кулешова, завідувач кафедри технології і конструювання швейних виробів, д-р, техн. наук, професор («Дизайнер друку по тканині»).
- Володимир Онофрійчук, канд. техн. наук, доцент кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем («Дизайнер друку по тканині»).
- Олег Фоменко, дизайнер («Дизайнер одягу»).
- Галина Швець, канд. техн. наук, доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів («Конструктор одягу»).
- Оксана Сиротенко, канд. техн. наук, доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів («Конструктор одягу»).
- Оксана Захаркевич, начальник науково-дослідної частини, д-р техн. наук, професор, професор кафедри технології і конструювання швейних виробів («Конструктор одягу»).
Після основної частини заходу відбувся нетворкінг в групах та вирішувались організаційні питання.
Проєкт реалізується ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Відділ зв’язків з громадськістю
Науково-дослідна частина
Кафедра технології і конструювання швейних виробів