Супровідний лист

Супровідний лист – це лист, який надсилається разом з документами, найчастіше він додається до резюме. В Україні практика надсилання супровідного листа тільки набуває популярності, у Європі ж це є загальноприйнятим правилом ділової етики.

Головна ціль такого листа – зацікавити роботодавця, та виділити себе серед інших потенційних кандидатів на вакансію. Тому дуже важливо підійти до написання тексту з усією відповідальністю. Використовуйте готові зразки супровідних листів, для складення свого змістовно правильного листа.

 Загальна структура супровідного листа

Загальна структура супровідного листа до резюме виглядає наступним чином:

Привітання
Це невелика, але дуже важлива та обов’язкова деталь, яка перш за все говорить про вашу вихованість. Для ділового листування варто обирати такі варіанти як: «Здрастуйте», «Добрий день», «Вітаю», тощо

Варіанти типу «привіт» — це неформальне спілкування, тому в діловому листуванні вони недоречні

Вакантна посада
Вкажіть на яку вакантну посаду претендуєте, та звідки ви про неї дізналися. Продемонструйте свою зацікавленість в отриманні роботи, але не пишіть довгих текстів. Досить кількох речень, щоб розповісти про те, чому вам сподобалася ця вакансія, чим приваблює фірма чи компанія, і чому ви зацікавлені в цій роботі.

Досвід роботи
Зробіть акцент на своїх професійних досягненнях, знаннях та навичках роботи. Коротко розкажіть про те, чого вам вдалося досягти на попередніх місцях роботи, з ким ви працювали і чим займалися. Простіше кажучи, факти, наведені вами, повинні самі по собі бути доказом того, що ви відмінний фахівець.

Заклик до дій
Закликайте роботодавця вивчити вас докладніше використовуючи фрази:

  • Більше деталей ви знайдете в моєму резюме.
  • З радістю відповім на будь-які ваші питання.
  • Буду вдячний, якщо ви зможете мені зателефонувати.
  • Якщо вам цікаво, готовий надіслати рекомендації з попередніх місць роботи.
  • Більш докладну інформацію про мої професійні навички, ви знайдете в доданому до листа резюме.

Завершення листа
В кінці супровідного листа подякуйте, за увагу до вашої кандидатури:

  • Дякую за увагу до моєї кандидатури;
  • З найкращими побажаннями, (ПІБ);
  • З повагою, (ПІБ).

Не забудьте додати до листа своє резюме та рекомендації.

ЗРАЗОК СУПРОВІДНОГО ЛИСТА ДО

РЕЗЮМЕ СТУДЕНТА

Доброго дня,

Мене звати Олексій Загородський. На сайті з пошуку роботи robota.ua я знайшов відкриту вакансію на посаду web-програміста і хотів би запропонувати вам свою кандидатуру.

Я студент 4-го курсу ХНУ, вчуся на спеціальності системного програміста. Досвіду роботи поки не маю, але останній рік займаюся розробкою сайтів та web-додатків. Я маю знання та навички в програмуванні (вказати мови програмування), розуміюся в основах дизайну, та добре володію англійською мовою (рівень володіння мовою). Комунікабельний, працьовитий та здібний.

Так як я навчаюся, то зможу приділяти роботі 3-6 годин в день, працювати у вихідні дні, а з 5 курсу, планую перейти на заочну форму навчання.

З вашою компанією я знайомий з 2016 року, побачивши деякі з ваших додатків на студентській науковій конференції. З того часу, я загорівся бажанням працювати у Вас в команді.

Прошу ознайомитися з моїм резюме, яке прикріплено до листа, а також з моїми роботами, які знаходяться за посиланням (web-адреса).

Чекаю на вашу відповідь.

З повагою, Олексій Загородський.