Такі дані оприлюднив Український ветеранський фонд під час презентації дослідження актуальних потреб та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання серед ветеранів. Work.ua ділиться й іншими показовими цифрами.
Руслана Величко-Трифонюк, в.о. виконавчої директорки Українського ветеранського фонду та ветеран Дмитро Мартиненко під час презентації дослідження
13 лютого Український ветеранський фонд презентував дослідження «Актуальні потреби та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання ветеранів в Україні». Для цього фахівці фонду опитали у січня 2024 року 1043 респондентів — ветеранів і ветеранок та чинних військовослужбовців і військовослужбовиць.
Опитування показало, що рівень безробіття серед українських ветеранів зріс до 30,95%. Тобто рівень непрацевлаштованих серед захисників за рік збільшився майже на 3% — у 2023 році 28% ветеранів заявляли, що не мають роботи.
Ветерани намагаються знайти своє місце в різних сферах зайнятості, серед яких переважають:
- власна справа (8,31%);
- держслужба (7,45%);
- сфера послуг (5,44%);
- ІТ (4,3%);
- громадський сектор (4,3%).
Однак зараз ветеранам непросто знайти роботу. Головна причина — стереотипи з боку роботодавців та обмежені можливості для перекваліфікації.
«Найбільшу перешкоду в майбутньому працевлаштуванні ветерани вбачають не в рівні заробітної плати. Їх турбують проблеми з фізичним здоров’ям (63,61%), нерозуміння з боку суспільства (63,32%) та психологічні труднощі (50,57%)», — зазначає Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.
50,1% ветеранів бажають зайнятися власною справою, тож конче необхідна підтримка підприємницьких ініціатив.
«Для кар’єрного і професійного зростання ветеранів в Україні є потреба комплексного підходу, який охоплює навчання, робоче середовище та підтримку ветеранів у психологічному плані», — каже Дмитро Мартиненко, ветеран, чинний військовий, підприємець, переможець конкурсу проєктів «ВАРТО 2.0».
Так, на запитання «Якої допомоги ви потребуєте зараз або в майбутньому» ветерани й ветеранки, які на сьогодні не несуть службу в Силах оборони, зазначили, що потребують:
- фінансової підтримки — 56,16%;
- зміцнення здоров’я — 52,44%;
- придбання житла — 29,23%;
- покращення житлових умов — 26,65%;
- освіти — 26,07%;
- психологічної підтримки — 22,64%;
- підтримки підприємництва (не фінансова підтримка) — 15,19%;
- відновлення житла — 2,58%.
Також 5,16% вказали власні варіанти відповідей, серед яких: відсутність дискримінації у всіх сферах життя, оплата оперативного лікування, подолання корупції.
Автори дослідження зазначають, що результати опитування не є репрезентативним, проте вони відображають актуальні настрої та певні тенденції серед цільової аудиторії.