Апеляційний суд пояснив, чи звільняє наявність бронювання від обовʼязку зʼявитися до збірного пункту територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Бронювання військовозобов’язаного не звільняє останнього від обовʼязку зʼявитися до збірного пункту територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у строки, зазначені в отриманих ним документах. Таке розʼяснення дав Шостий апеляційний адміністративний суд при розгляді справи №759/24004/23. Про це повідомляє видання «Судово-юридична газета».
У цій справі чоловік звернувся до суду з позовом до ТЦК про скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 210 КпАП України (порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, вчинене повторно).
Позивач вважав, що наявність у нього відстрочки завдяки бронюванню унеможливлює вручення йому «мобілізаційної» повістки.
Проте суди першої та апеляційної інстанції відмовили йому у задоволенні позову. Як зазначив апеляційний суд, перелік поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного чи резервіста для призову на збори затверджений постановою Кабінету Міністрів України №673. Водночас будь-яких належних і допустимих доказів на підтвердження існування поважних причин неприбуття до ТЦК, передбачених вказаною постановою, чоловіком не надано.
Посилання позивача на те, що наказом Мінекономіки йому було надано відстрочку від призову строком на 6 місяців, а відтак у ТЦК були відсутні правові підстави для вручення позивачу повістки, колегія суддів відхилила, оскільки бронювання не звільняє військовозобовʼязаного від обовʼязку зʼявитися до ТЦК у строки, зазначені в отриманих ним документах.