Щоб покращити культуру взаємодії з людьми з ампутованими кінцівками, партнери розробили навчальний курс «Спілкування без бар’єрів» у застосунку BetterMe: Mental Health.
Згідно з Національним соціологічним дослідженням про сприйняття людей з інвалідністю в Україні, 98% українців вважають таких людей повноправними членами суспільства, проте можливість знайти роботу для них оцінюють як низьку.
Щоб покращити культуру взаємодії з людьми з ампутованими кінцівками, українська компанія BetterMe і Центр протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії Superhumans створили навчальний курс «Спілкування без бар’єрів», який доступний у застосунку BetterMe: Mental Health.
Курс розроблений психологами для розвитку етичного спілкування у суспільстві та покликаний навчити екологічно виражати емоції, будувати діалог та опановувати навички управління власними почуттями у комунікації з людьми з ампутацією.
За даними опитування Українського ветеранського фонду 2023 року, 15% українських захисників після війни готові бути найманими працівниками. Очікується, що цей показник зростатиме, тому важливо вже зараз знаходити шляхи розвитку інклюзивної взаємодії в команді.
У рамках курсу кожен зможе знайти відповідь на такі запитання:
- Як визначити, що нас бентежить та над чим варто працювати?
- Як почати розмову, коли всі слова здаються недоречними?
- Як перестати відчувати сором і провину перед людиною з інвалідністю?
BetterMe та Superhumans переконані, що інтеграція людей з ампутаціями в робочі колективи сприятиме більш стрімкому відновленню економіки України. Саме тому, спершу доступ до курсу був відкритий понад 500 українським роботодавцям, які раніше доєднались до Національної програми підвищення продуктивності.
«Наші захисники та захисниці повертаються до цивільного життя, і переважно це люди з інвалідністю. Нам всім дуже важливо навчитися з ними спілкуватися та зробити їхнє перебування на робочому місці максимально комфортним. Окрім фізичних барʼєрів, ми маємо говорити про психологічні. Як правильно спілкуватися? Як почати розмову? Куди подіти очі? Чи варто допомагати? Як коректно запропонувати допомогу? І низка інших питань, до яких ми не готові. Саме тому ми разом з BetterMe створили курс, який зможе трішки зняти напругу і стати асистентом у спілкуванні з колегами на протезах. Я щаслива, що такі ініціативи зʼявляються і що ми все більше усвідомлюємо важливість змін», — коментує Ольга Руднєва, СЕО Superhumans Center.
«Близько 50 000 українців потребують протезування, це найбільший показник з часів Першої світової війни. Передбачаючи проблему інтеграції людей з ампутацією у суспільство, ми з Superhumans розробили відповідний інструмент. Курс „Спілкування без бар’єрів“ покликаний допомогти покращити взаємодію та сприяти формуванню інклюзивного суспільства в Україні», — доповнює засновниця та СЕО BetterMe, Вікторія Рєпа.
Work.ua нагадує, BetterMe: Mental Health — застосунок для збалансованого та усвідомленого життя з індивідуальним щоденним планам, керованими медитаціями, вправами для дихання, афірмаціями, звуками для сну та цілодобовим доступом до спеціалістів із психічного здоров’я.
З початку повномасштабної війни BetterMe: Mental Health став безкоштовним для всіх українців, застосунок доступний для завантаження на iOS та Android. Сьогодні приблизно 2 млн українців користуються застосунками.
Довідково:
BetterMe — українська компанія, яка дбає про фізичне й ментальне здоров’я понад 150 мільйонів людей по всьому світу. Компанія розробила два застосунки: BetterMe: Health Coaching та BetterMe: Mental Health. Наразі вони безплатні для українців. Також компанія запустила BetterMe Store з товарами для здорового та активного способу життя.
Superhumans Center — сучасна клініка протезування, реабілітації, реконструктивної хірургії та психологічної підтримки постраждалих під час війни в Україні військових і цивільних. Superhumans — це не бізнес. Усі послуги в клініці для пацієнтів безкоштовні. Центр фінансується донорами та партнерами. Перший Superhumans Center відкрили у квітні 2023 року поблизу Львова. У найближчі роки Superhumans відкриють ще 5 центрів у різних містах України: Харкові, Миколаєві, Вінниці, Рівному та Дніпрі. Ініціатором проєкту став український бізнесмен Андрій Ставніцер.