Технологічна компанія Dell вирішила повертати працівників до офісів. І хоча віддалений формат і надалі буде можливим, його умови стали вкрай невигідними.
Компанія Dell перейшла на гібридний формат роботи майже 10 років тому, тобто задовго до пандемії COVID-19 і загального тренду на дистанційку. Але нещодавно Dell запровадила суворі правила щодо повернення до офісів із покараннями для тих, хто хоче залишитися вдома. Про це розповідає Business Insider.
Працювати віддалено стане вкрай невигідно
Видання підкреслює, що «гнучкість формату роботи давала змогу співробітникам підтримувати свою кар’єру всупереч серйозним життєвим змінам». Це також допомогло Dell входити до рейтингів компаній, що є найкращими роботодавцями для людей з інвалідністю.
Але нещодавно компанія оновила корпоративні політики. З травня співробітники мають повернутися в офіс, якщо вони хочуть і надалі користуватися просуватися карʼєрними сходами або мати змогу змінювати роль у компанії. Іншими словами, ті, хто обере віддалений формат, ніколи не здобуде підвищення.
У рамках гібридного формату працівники мають відвідувати офіс щонайменше 3 дні на тиждень. Водночас йдеться про «схвалений офіс», а не просто найближчий. Тобто частина працівників мусить витрачати більше часу для того, щоби дістатися до «правильної» локації, замість того, щоб вибрати найближчу.
Представники Dell заявили, що «особисті зв’язки в поєднанні з гнучким підходом мають вирішальне значення для стимулювання інновацій та диференціації цінностей». Натомість співробітники «скаржаться на це рішення за зачиненими дверима», повідомив працівник Dell анонімно.
Рішення Dell — це «панічна реакція на економічну кризу»
У 2022 році в компанії заявляли, що «довгострокова мета Dell Technologies полягає в тому, щоб 60 % наших співробітників працювали віддалено в будь-який день». Чому риторика змінилася? Організаційний психолог і співзасновник Національного форуму здоров’я та добробуту на роботі, професор Кері Купер висунув такі припущення:
- Нова політика може бути «панічною реакцією на світову економіку, яка не дуже життєрадісна». І додає: «Старші керівники чомусь вважають, що люди в офісі більш продуктивні, ніж вдома, хоча немає жодних доказів, які б це підтверджували».
- Існує також «менталітет зграї», каже Купер, коли технологічні компанії намагаються наслідувати те, що роблять інші, а не продовжувати те, що спрацювало для них. Нагадаємо, минулого року найбільші компанії світу повертали працівників у офіси.
А от самі працівники Dell вважають, що стали жертвою «тихого звільнення» — явища, коли роботодавець створює нестерпні умови праці та підштовхує людей до звільнення. Так він уникає репутаційних ризиків, які неминучі в разі масового скорочення штату.
Від нової політики найбільше постраждають жінки
Business Insider на умовах анонімності поспілкувався зі співробітниками Dell. Вони невдоволені новою політикою з декількох причин:
- Працівники мають виходити до «схвалених офісів», які не завжди є найближчими. Тож багатьом доведеться змінити місце проживання, щоб мати змогу працювати офлайн.
- Співробітники також кажуть, що заяви Dell про сприяння «особистому зв’язку» не є правдою, адже члени однієї команди можуть бути розкидані по різних штатах та навіть країнах. Тож навіть за умови виходу до «схваленого офісу» вони й далі спілкуватимуться онлайн.
Високопоставлене джерело в Dell заявило, що найбільше від нової політики постраждають жінки: «ця нова політика, на перший погляд, здається антивіддаленою, але на практиці буде проти жінок».