Якими є рівень щастя та пріоритети у житті в найбільш економічно активної частки населення віком 25-55 років?
Дослідницька компанія Gradus Research провела 822 інтерв’ю серед офісних працівників, які наразі проживають у великих містах і працюють у сферах виробництва товарів / послуг або роздрібної торгівлі. Країни, де проводилося дослідження: Україна, Німеччина, Франція, Італія, Великобританія, Іспанія, Нідерланди та Польща.
За результатами, українські офісні працівники є найменш щасливими серед опитаних з інших країн — індекс щастя перебуває на позначці 5,6 пунктів. Водночас найвищий показник у Нідерландів — 7,5 пунктів з 10 можливих.
У дослідницькій компанії зазначають, що низький індекс щастя в Україні є наслідком російської агресії, яка спровокувала загрозу безпеці, економіці тощо. А от високі показники задоволеності життям демонструють мешканці тих країн, які більшою мірою забезпечені умовами для здорового способу життя, безпекою та кар’єрними можливостями.
Щодо умов для щасливого життя, у топі українських офісних працівників:
- 71% — власне здоров’я і здоров’я близьких;
- 67% — безпека та мирне життя;
- 50% — фінансове забезпечення.
Цікаво, що фінансова забезпеченість є найвагомішою та займає перше місце в працівників з Італії та Німеччини.
Також для українських чоловіків порівняно з європейськими важливішим є щастя близьких людей та справедливість у суспільстві. А для жінок, що працюють в офісі, серед усіх опитаних найважливішою умовою є наявність власної родини.