Міністерство освіти й науки України оприлюднило дослідження про перспективи використання штучного інтелекту в освітньому процесі.
- 7 із 10 вчителів користувалися принаймні одним сервісом ШІ за останні пів року. Загалом 76% опитаних учителів хоча б раз користувалися ШІ, і половина з них мала позитивний досвід взаємодії.
- Кожен другий учитель вважає, що ШІ змінить освітній процес у найближчі роки. Освітяни зазначають, що використовують сервіси ШІ для підготовки до занять, створення тестів для домашнього завдання, під час проведення уроків, а також для перевірки знань учнів і навіть у позакласній роботі.
- 37% вчителів так чи інакше вже залучали школярів до використання ШІ, а 49% планують зробити це в майбутньому. Водночас 39% опитаних не планують напряму рекомендувати учням використовувати ШІ в навчанні.
- Учителі найбільш обізнані із ChatGPT. На другому місці за популярністю — ШІ від проєкту «На Урок». Значно менше педагоги знайомі з такими сервісами ШІ, як Grammarly, Bard Google, Midjourney, Notion AI та Stable Diffusion.
- Школярі, які взяли участь в опитуванні, продемонстрували вищий рівень обізнаності про ШІ та його використання в освітньому процесі, ніж учителі. 91% опитаних школярів знають про ШІ-сервіси, а 85% — хоча б раз їх використовували, третина з них робить це мінімум щотижня.
Нагадаємо, що штучний інтелект — один із трендів ринку праці у 2024 році. Опитування показало що 33% роботодавців очікують від кандидатів навичок використання ШІ.