6 фраз, які можуть свідчити, що вам час у відпустку

Кожен працівник має право на щорічну відпустку. Але інколи ми так запрацьовуємося, що здається відпочинок не на часі. Зупиніться на хвилинку і подумайте, чи часто ви промовляєте фрази, які натякають, що ви вже не вивозите й потребуєте перерви.

Життя і робота в умовах війни — з блекаутами, обстрілами, без додаткових вихідних і часом з неповноцінними відпустками — стали для українців справжнім випробуванням. Такі обставини змушують нас працювати на межі своїх можливостей. Проте іноді ми й не помічаємо, як накопичений стрес і втома негативно впливають на здоров’я та емоційний стан.

Відсутність належного відпочинку може призвести до вигорання, зниження продуктивності та проблем у стосунках з близькими. Work.ua наводить 6 фраз, які можуть свідчити про те, що вам необхідно зробити паузу та дати собі можливість відновити сили.

1. «Мене дратують найменші дрібниці»

Коли на роботі чи в особистому житті все дратує, це може бути ознакою високого рівня стресу. Постійне роздратування, невдоволення, нервування не тільки погіршують загальний емоційний стан людини, а й можуть призводити до конфліктів з колегами, друзями та родиною.

2. «А який сьогодні день?»

Втрата відчуття часу часто вказує на перевантаження та автоматичне виконання завдань. Дні починають зливатися в один безкінечний робочий процес, а ви настільки занурені в рутину, що вже не відрізняєте дні тижня? Це точно не окей. Можливо, до вигорання залишилися зовсім трохи.

3. «Скоріше б уже п’ятниця»

Постійне очікування вихідних може свідчити про те, що ви не отримуєте задоволення від щоденної роботи й живете в очікуванні кінця робочого тижня. Бажання «дожити» до вихідних теж говорить про високий рівень стресу і незадоволення роботою. Нав’язливі думки про п’ятницю — це своєрідна підказка, що два дні вихідних не врятують ситуацію, вам потрібна повноцінна відпустка.

4. «Не пам’ятаю, який вигляд має мій чоловік / мої діти»

Якщо робота займає весь ваш час, і ви не знаходите можливість провести його з близькими, це явний сигнал, що баланс між роботою та особистим життям порушений. Відпустка дозволить відновити відносини та відчути підтримку з боку рідних і друзів. Але справжня відпустка, без постійних зідзвонів з командою та листування з клієнтами.

5. «Таке відчуття, що вночі мене хтось бив»

Якщо ви помітили, що немає різниці, скільки часу ви спите — 5, 8, 10 годин, і ви все одно прокидаєтеся втомленим, це може бути ознакою хронічного стресу та виснаження. Втома може впливати на ваші фізичні та розумові здібності, знижувати продуктивність і якість життя.

Якщо відпустка просто зараз вам тільки сниться, то спробуйте забезпечити собі якісний сон: лягайте спати в один і той самий час, відкладіть усі гаджети за пів години до сну, увімкніть лампу із синім світлом.

6. «У мене все болить, навіть кінчики волосся»

Постійні фізичні симптоми, як-от головний біль, болі в спині, животі, у вусі та інших (часом непередбачуваних) частинах тіла можуть бути викликані накопиченим стресом. Ще це інколи називають психосоматикою.

Не варто ігнорувати подібні прояви, краще сходити до лікаря й перевірити стан свого організму. Якщо за аналізами й дослідженнями зі здоров’ям повний порядок, спробуйте звернутися до психолога і якісно відпочити.

Якщо ви помітили, що частенько промовляєте хоча б одну із цих фраз, варто серйозно задуматися про відпустку. Відпочинок допоможе відновити сили, повернути мотивацію, любов до роботи й покращити загальне самопочуття.